185.327 vacatures

14 jul 2025

1e Beheerder Communications IT Operations Center

Branche Zie onder
Dienstverband Zie onder
Uren Zie onder
Locatie Huis ter Heide,
Noordenveld
Opleidingsniveau Zie onder
Contactpersoon Zie onder

Informatie

Wat ga je doen?

Werken bij het ministerie Defensie, maar niet als militair?

Als je kiest voor een baan bij Defensie, dan kies je voor maatschappelijk relevant werk. Je draagt echt iets bij aan een veilig Nederland. Naast 42.000 beroepsmilitairen en 7.000 reservisten werken er ook nog zo’n 24.000 burgers bij Defensie. Je gaat werken bij het Commando Materieel en IT (COMMIT). COMMIT zet zich in om collega’s in binnen- en buitenland zo goed mogelijk te ondersteunen: met het beste materieel, de beste voorraden en de beste ICT. Zo kunnen zij hun taken zo effectief en doelmatig mogelijk blijven uitvoeren.

Wat ga je doen?

Als 1e Beheerder ICT Coördinator Communications ICT ben je het primaire aanspreekpunt binnen de afdeling, zowel intern als extern, voor jouw specifieke aandachtsgebied. Binnen het ITOC-team fungeer je als mentor en coach voor collega beheerders ICT op technisch vlak.

Binnen ITOC coördineer je de technische overgang naar nieuwe of aangepaste IT-oplossingen, waarbij je de consequenties identificeert en indien nodig escaleert naar de Senior Product Specialist. Tevens ben je verantwoordelijk voor het opstellen van procedures en werkinstructies voor het efficiënt ondersteunen van complexe infrastructuur.

Je blijft op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in IT-producten en -diensten en geeft advies over hoe deze het beste kunnen worden geïmplementeerd.
Daarnaast ben je betrokken bij zowel 1e als 2e lijns incident- en changemanagement, waarbij de kwaliteit van de IT-dienstverlening altijd voorop staat. Met jouw diepgaande kennis en ervaring herken je trends en geef je door middel van een gedegen onderzoek en analyse van gegevens, een onderbouwd advies met als doel de IT-dienstverlening te optimaliseren. Daarnaast ben jij in staat om bij meervoudige complexe incidenten door gedegen onderzoek de oorzaak te achterhalen en dit daarna om te zetten in een gestandaardiseerde afhandeling.

Kortom, als Als 1e Beheerder ICT Communications binnen Defensie speel je een veelzijdige en cruciale rol in het beheren, verbeteren en coördineren van IT-oplossingen en draag je bij aan het succes van onze missies en projecten.

Een bijzondere baan, omdat:

  • je werkt in een werkomgeving die de levensader vormt voor alle gebruikers;
  • je door de aard van de werkzaamheden altijd op locatie bent om je werk uit te voeren en dus niet vanuit huis kunt werken.
Wie zoeken we

Wat vragen we?

Kennis/Opleidingseisen:

  • Je hebt een MBO-4 diploma in een aan ICT gerelateerd kennisgebied met HBO werk- en denkniveau;
  • Kennis van Nutanix, andere virtualisatie methoden;
  • ITIL v4 Foundation;
  • Je hebt theoretische en vaktechnische kennis van IT-netwerken, systemen en applicaties;
  • Je hebt kennis van ondersteunende processen in de IT, projectbesturingsmethoden en procesbeheer;
  • MD-900 (MCSA),MS-203 (Exchange);
  • CCNA is een pre;

Ervaringseisen:

  • Je hebt ervaring als Sr netwerk, systeem of applicatieeheerder ICT;
  • Je hebt ervaring met het werken met een werkzaamhedenregistratiesysteem;
  • Je hebt ervaring in het verzamelen en interpreteren van gegevens;
  • Je hebt kennis en ervaring op het gebied van diagnose en troubleshooting op het gebied van LAN- en WAN-componenten en het daarbij oplossen van complexe problemen;
  • Je hebt ervaring met gestructureerd testen;

Competenties:

  • Je bent in staat om door het verzamelen van informatie tot een juiste analyse te komen;
  • Je bent communicatief vaardig;
  • Je bent resultaat- en klantgericht;
  • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel en kunt goed samenwerken;
  • Je bent neemt initiatieven daar waar nodig;
  • Je werkt nauwkeurig en gestructureerd;

We zijn natuurlijk ook heel erg benieuwd naar jou als persoon! Voor deze functie zijn wij op zoek naar iemand met kennis van de IT-dienstverlening binnen (Defensie) organisaties, met kennis van de projectbesturingsmethodieken, kwaliteitszorg en security. Je hebt ervaring met het begeleiden en coachen van medewerkers en werkt graag samen in een team met verschillende disciplines.

Dit krijg je van ons

Salarisniveau schaal 9
Minimum salaris: €3.750 bruto per maand
Maximum salaris: €5.400 bruto per maand
Contractduur Tijdelijke aanstelling, met uitzicht op vast
Aantal uren per week 38
Plaats Huis Ter Heide, Utrecht

Overige arbeidsvoorwaarden

Defensie hecht sterk aan persoonlijke groei en kent goede studiefaciliteiten, hierdoor sta je nooit stil. Je krijgt alle ruimte om jezelf te ontwikkelen en door te groeien.

Bij Defensie bouw je elke maand 16,33% van het bruto salaris op in het Individueel Keuzebudget. Je kunt het gebruiken voor het kopen van extra verlofuren of voor fiscale doeleinden.
Naast een pensioenregeling bij het ABP ontvang je maandelijks een tegemoetkoming voor woon-werkverkeer of kun je onder gunstige voorwaarden kiezen voor een OV-abonnement met onbeperkt reizen door heel Nederland.

De organisatie Ministerie van Defensie

Defensie zet zich in voor de belangen, welvaart en vrijheid van Nederland. We zijn dagelijks actief in binnen- en buitenland. Onze wereldwijde inzet versterkt de internationale samenwerking en zorgt ervoor dat mensen zich in vrijheid kunnen ontplooien. Nu en in de toekomst.

Bij het ministerie van Defensie werken ongeveer 79 duizend mensen direct en indirect aan vrede en veiligheid. Het ministerie bestaat uit het Commando Materieel & IT (COMMIT), de Bestuursstaf (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO).

De afdeling COMMIT

Standplaats: Huis ter Heide

Je gaat werken in een dynamisch team waar diverse disciplines samenwerken aan ondersteuning van de hele krijgsmacht en haar partners. De werkzaamheden worden verricht binnen de sectie IT Operations Center (ITOC) van de afdeling IT Continuity Center (ITCC), organisatorisch ondergebracht binnen het Joint Informatievoorziening Commando (JIVC), vallend onder het Commando Materieel & IT (COMMIT).

Joint Informatievoorziening Commando (JIVC)
In een tijd van digitalisering is informatietechnologie (IT) voor Defensie van levensbelang en daardoor een absolute randvoorwaarde. De veiligheid en flexibiliteit van Defensiepersoneel in Nederland en in buitenlandse missiegebieden zijn hiervan afhankelijk. JIVC is het IT-bedrijf van Defensie en zorgt ervoor dat iedereen bij Defensie effectief kan samenwerken (burgers en militairen). In Nederland maar ook op missie. 24 uur per dag, 7 dagen per week.

IT-Continuity Center (ITCC)
Afdeling ITCC is voor de defensieonderdelen, op vredeslocaties en out-of-area ingezet, en een aantal klanten binnen de overheid het loket voor informatievoorzieningsbehoeften verzoeken om gebruikersondersteuning, het melden van verstoringen en het melden van security issues met betrekking tot de door JIVC geleverde diensten. Het ITCC bewaakt 7*24 uur de beschikbaarheid van de IT-diensten, de integriteit en exclusiviteit hiervan en monitort en mitigeert de cyberveiligheid van de defensienetwerken en 'systemen. Het ITCC speelt hiermee een cruciale rol in het garanderen van de bedrijfscontinuïteit van Defensie en haar ketenpartners.

IT Operations Center (ITOC)
Het ITOC draagt als geheel 7*24 zorg voor bediening, bewaking en instandhouding van hoog en laag gerubriceerde netwerken, militaire SATCOM-verbindingen, computersystemen en IT-diensten met als doel om de beschikbaarheid van de betreffende diensten volgens de afgesproken servicelevels te garanderen, zowel op vredeslocaties als daarbuiten. Door deze activiteiten levert het ITOC een cruciale bijdrage aan de business continuity van Defensie.

Het ITOC bestaat uit een Hoofd IT Operations Center die wordt bijgestaan door de Sr. Productspecialisten Laag en Hoog gerubriceerde Informatie; een Hoofd Operations die leidinggeeft aan de IT-Managers per aandachtgebied; verschillende teams per aandachtsgebied bestaande uit 1e Beheerders, Sr. Beheerders ICT, Beheerders ICT, Jr. Beheerders ICT, Medewerkers ICT en Operators SATCOM.

Visie
Het Commando Materieel & IT (COMMIT) ondersteunt de transitie naar een informatiegestuurde en technologisch hoogwaardige krijgsmacht met het beste materieel en de beste IT. Ons COMMITment is groot om de cruciale rol te versterken als strategisch partner van de Commandant der Strijdkrachten, van de operationele onderdelen en van internationale partners. COMMIT vergroot de impact van de ondersteuning door een integrale en innovatieve aanpak van materieel- en IT-projecten, (wapen)systeemmanagement en ketenlogistiek.

Wij investeren in de kwaliteit van onze mensen en de flexibiliteit en diversiteit van het personeelsbestand. De belangrijkste capaciteiten van COMMIT zijn de kennis en ervaring van ons personeel. Om de krijgsmacht sneller te voorzien van materieel en IT zetten wij naast technologische innovatie in op proces- en sociale innovatie op het gebied van projectvoering, inkoop en afstoting van defensiematerieel en personele en logistieke ondersteuning.

Het uitvoeren van innovatieve projecten vraagt om meer samenwerking met het bedrijfsleven, kennisinstituten en andere overheidsorganisaties en maatschappelijke instanties. Onder de vlag van C-COMMIT als National Armaments Director (NAD) ontwikkelen en versterken wij ook de internationale samenwerking op het gebied van materieel en IT (NAVO, EU, multinationaal en bilateraal).

Missie
COMMIT levert de krijgsmacht het beste materieel en de beste IT.

Extra
COMMIT is van iedereen en voor iedereen, we zijn ervan overtuigd dat we met een diverse en inclusieve organisatie onze taak, verbinding maken tussen willen en kunnen, het beste kunnen uitvoeren wanneer ons personeel een afspiegeling is van de maatschappij. Wij nodigen je daarom graag uit om te solliciteren op deze functie!

Bijzonderheden
  • Deze vacature is zowel in- als extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten de voorkeur. Als eerste zal de interne selectieronde gehouden worden.
  • Voor externe kandidaten geldt, afhankelijk van het kennis- en ervaringsniveau, een proeftermijn.
  • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectieprocedure.
  • Een veiligheidsonderzoek en referentiecheck maken deel uit van de selectieprocedure.
  • Een Nederlandse nationaliteit of een gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) is noodzakelijk. Dit is een vergunning die vreemdelingen van buiten de EU, Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland het recht geeft om in Nederland te verblijven en te werken voor een periode langer dan drie maanden. (Een vergunning is niet nodig voor werknemers uit landen van de Europese Economische Ruimte (EER) en uit Zwitserland. Voor deze landen geldt een vrij verkeer van werknemers).
  • Je bent bereid de eed of belofte af te leggen.

#LI-Hybrid

38 - 38 uren per week €3.750 ~ €5.400 salaris Niveau: Mbo - 4 Locatie: Huis Ter Heide Reageren vóór 01 augustus 2025

Je startsalaris is afhankelijk van je leeftijd, opleidingsniveau en ervaring. Naarmate je kennis en ervaring toenemen, groeit ook je salaris met je mee. Boven op je salaris ontvang je als militair bovendien verschillende structurele en incidentele toelages. In de vermelde salarissen op werkenbijdefensie.nl is de VEB-toelage al opgenomen. Meer info

1e Beheerder Communications IT Operations Center Wat ga je doen?

Werken bij het ministerie Defensie, maar niet als militair?

Als je kiest voor een baan bij Defensie, dan kies je voor maatschappelijk relevant werk. Je draagt echt iets bij aan een veilig Nederland. Naast 42.000 beroepsmilitairen en 7.000 reservisten werken er ook nog zo’n 24.000 burgers bij Defensie. Je gaat werken bij het Commando Materieel en IT (COMMIT). COMMIT zet zich in om collega’s in binnen- en buitenland zo goed mogelijk te ondersteunen: met het beste materieel, de beste voorraden en de beste ICT. Zo kunnen zij hun taken zo effectief en doelmatig mogelijk blijven uitvoeren.

Wat ga je doen?

Als 1e Beheerder ICT Coördinator Communications ICT ben je het primaire aanspreekpunt binnen de afdeling, zowel intern als extern, voor jouw specifieke aandachtsgebied. Binnen het ITOC-team fungeer je als mentor en coach voor collega beheerders ICT op technisch vlak.

Binnen ITOC coördineer je de technische overgang naar nieuwe of aangepaste IT-oplossingen, waarbij je de consequenties identificeert en indien nodig escaleert naar de Senior Product Specialist. Tevens ben je verantwoordelijk voor het opstellen van procedures en werkinstructies voor het efficiënt ondersteunen van complexe infrastructuur.

Je blijft op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in IT-producten en -diensten en geeft advies over hoe deze het beste kunnen worden geïmplementeerd.
Daarnaast ben je betrokken bij zowel 1e als 2e lijns incident- en changemanagement, waarbij de kwaliteit van de IT-dienstverlening altijd voorop staat. Met jouw diepgaande kennis en ervaring herken je trends en geef je door middel van een gedegen onderzoek en analyse van gegevens, een onderbouwd advies met als doel de IT-dienstverlening te optimaliseren. Daarnaast ben jij in staat om bij meervoudige complexe incidenten door gedegen onderzoek de oorzaak te achterhalen en dit daarna om te zetten in een gestandaardiseerde afhandeling.

Kortom, als Als 1e Beheerder ICT Communications binnen Defensie speel je een veelzijdige en cruciale rol in het beheren, verbeteren en coördineren van IT-oplossingen en draag je bij aan het succes van onze missies en projecten.

Een bijzondere baan, omdat:

  • je werkt in een werkomgeving die de levensader vormt voor alle gebruikers;
  • je door de aard van de werkzaamheden altijd op locatie bent om je werk uit te voeren en dus niet vanuit huis kunt werken.
Wie zoeken we

Wat vragen we?

Kennis/Opleidingseisen:

  • Je hebt een MBO-4 diploma in een aan ICT gerelateerd kennisgebied met HBO werk- en denkniveau;
  • Kennis van Nutanix, andere virtualisatie methoden;
  • ITIL v4 Foundation;
  • Je hebt theoretische en vaktechnische kennis van IT-netwerken, systemen en applicaties;
  • Je hebt kennis van ondersteunende processen in de IT, projectbesturingsmethoden en procesbeheer;
  • MD-900 (MCSA),MS-203 (Exchange);
  • CCNA is een pre;

Ervaringseisen:

  • Je hebt ervaring als Sr netwerk, systeem of applicatieeheerder ICT;
  • Je hebt ervaring met het werken met een werkzaamhedenregistratiesysteem;
  • Je hebt ervaring in het verzamelen en interpreteren van gegevens;
  • Je hebt kennis en ervaring op het gebied van diagnose en troubleshooting op het gebied van LAN- en WAN-componenten en het daarbij oplossen van complexe problemen;
  • Je hebt ervaring met gestructureerd testen;

Competenties:

  • Je bent in staat om door het verzamelen van informatie tot een juiste analyse te komen;
  • Je bent communicatief vaardig;
  • Je bent resultaat- en klantgericht;
  • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel en kunt goed samenwerken;
  • Je bent neemt initiatieven daar waar nodig;
  • Je werkt nauwkeurig en gestructureerd;

We zijn natuurlijk ook heel erg benieuwd naar jou als persoon! Voor deze functie zijn wij op zoek naar iemand met kennis van de IT-dienstverlening binnen (Defensie) organisaties, met kennis van de projectbesturingsmethodieken, kwaliteitszorg en security. Je hebt ervaring met het begeleiden en coachen van medewerkers en werkt graag samen in een team met verschillende disciplines.

Dit krijg je van ons Salarisniveau Minimum salaris: Maximum salaris: Contractduur Aantal uren per week Plaats schaal 9 €3.750 bruto per maand €5.400 bruto per maand Tijdelijke aanstelling, met uitzicht op vast 38 Huis Ter Heide, Utrecht Overige arbeidsvoorwaarden

Defensie hecht sterk aan persoonlijke groei en kent goede studiefaciliteiten, hierdoor sta je nooit stil. Je krijgt alle ruimte om jezelf te ontwikkelen en door te groeien.

Bij Defensie bouw je elke maand 16,33% van het bruto salaris op in het Individueel Keuzebudget. Je kunt het gebruiken voor het kopen van extra verlofuren of voor fiscale doeleinden.
Naast een pensioenregeling bij het ABP ontvang je maandelijks een tegemoetkoming voor woon-werkverkeer of kun je onder gunstige voorwaarden kiezen voor een OV-abonnement met onbeperkt reizen door heel Nederland.

De organisatie Ministerie van Defensie

Defensie zet zich in voor de belangen, welvaart en vrijheid van Nederland. We zijn dagelijks actief in binnen- en buitenland. Onze wereldwijde inzet versterkt de internationale samenwerking en zorgt ervoor dat mensen zich in vrijheid kunnen ontplooien. Nu en in de toekomst.

Bij het ministerie van Defensie werken ongeveer 79 duizend mensen direct en indirect aan vrede en veiligheid. Het ministerie bestaat uit het Commando Materieel & IT (COMMIT), de Bestuursstaf (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO).

De afdeling COMMIT

Standplaats: Huis ter Heide

Je gaat werken in een dynamisch team waar diverse disciplines samenwerken aan ondersteuning van de hele krijgsmacht en haar partners. De werkzaamheden worden verricht binnen de sectie IT Operations Center (ITOC) van de afdeling IT Continuity Center (ITCC), organisatorisch ondergebracht binnen het Joint Informatievoorziening Commando (JIVC), vallend onder het Commando Materieel & IT (COMMIT).

Joint Informatievoorziening Commando (JIVC)
In een tijd van digitalisering is informatietechnologie (IT) voor Defensie van levensbelang en daardoor een absolute randvoorwaarde. De veiligheid en flexibiliteit van Defensiepersoneel in Nederland en in buitenlandse missiegebieden zijn hiervan afhankelijk. JIVC is het IT-bedrijf van Defensie en zorgt ervoor dat iedereen bij Defensie effectief kan samenwerken (burgers en militairen). In Nederland maar ook op missie. 24 uur per dag, 7 dagen per week.

IT-Continuity Center (ITCC)
Afdeling ITCC is voor de defensieonderdelen, op vredeslocaties en out-of-area ingezet, en een aantal klanten binnen de overheid het loket voor informatievoorzieningsbehoeften verzoeken om gebruikersondersteuning, het melden van verstoringen en het melden van security issues met betrekking tot de door JIVC geleverde diensten. Het ITCC bewaakt 7*24 uur de beschikbaarheid van de IT-diensten, de integriteit en exclusiviteit hiervan en monitort en mitigeert de cyberveiligheid van de defensienetwerken en 'systemen. Het ITCC speelt hiermee een cruciale rol in het garanderen van de bedrijfscontinuïteit van Defensie en haar ketenpartners.

IT Operations Center (ITOC)
Het ITOC draagt als geheel 7*24 zorg voor bediening, bewaking en instandhouding van hoog en laag gerubriceerde netwerken, militaire SATCOM-verbindingen, computersystemen en IT-diensten met als doel om de beschikbaarheid van de betreffende diensten volgens de afgesproken servicelevels te garanderen, zowel op vredeslocaties als daarbuiten. Door deze activiteiten levert het ITOC een cruciale bijdrage aan de business continuity van Defensie.

Het ITOC bestaat uit een Hoofd IT Operations Center die wordt bijgestaan door de Sr. Productspecialisten Laag en Hoog gerubriceerde Informatie; een Hoofd Operations die leidinggeeft aan de IT-Managers per aandachtgebied; verschillende teams per aandachtsgebied bestaande uit 1e Beheerders, Sr. Beheerders ICT, Beheerders ICT, Jr. Beheerders ICT, Medewerkers ICT en Operators SATCOM.

Visie
Het Commando Materieel & IT (COMMIT) ondersteunt de transitie naar een informatiegestuurde en technologisch hoogwaardige krijgsmacht met het beste materieel en de beste IT. Ons COMMITment is groot om de cruciale rol te versterken als strategisch partner van de Commandant der Strijdkrachten, van de operationele onderdelen en van internationale partners. COMMIT vergroot de impact van de ondersteuning door een integrale en innovatieve aanpak van materieel- en IT-projecten, (wapen)systeemmanagement en ketenlogistiek.

Wij investeren in de kwaliteit van onze mensen en de flexibiliteit en diversiteit van het personeelsbestand. De belangrijkste capaciteiten van COMMIT zijn de kennis en ervaring van ons personeel. Om de krijgsmacht sneller te voorzien van materieel en IT zetten wij naast technologische innovatie in op proces- en sociale innovatie op het gebied van projectvoering, inkoop en afstoting van defensiematerieel en personele en logistieke ondersteuning.

Het uitvoeren van innovatieve projecten vraagt om meer samenwerking met het bedrijfsleven, kennisinstituten en andere overheidsorganisaties en maatschappelijke instanties. Onder de vlag van C-COMMIT als National Armaments Director (NAD) ontwikkelen en versterken wij ook de internationale samenwerking op het gebied van materieel en IT (NAVO, EU, multinationaal en bilateraal).

Missie
COMMIT levert de krijgsmacht het beste materieel en de beste IT.

Extra
COMMIT is van iedereen en voor iedereen, we zijn ervan overtuigd dat we met een diverse en inclusieve organisatie onze taak, verbinding maken tussen willen en kunnen, het beste kunnen uitvoeren wanneer ons personeel een afspiegeling is van de maatschappij. Wij nodigen je daarom graag uit om te solliciteren op deze functie!

Bijzonderheden
  • Deze vacature is zowel in- als extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten de voorkeur. Als eerste zal de interne selectieronde gehouden worden.
  • Voor externe kandidaten geldt, afhankelijk van het kennis- en ervaringsniveau, een proeftermijn.
  • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectieprocedure.
  • Een veiligheidsonderzoek en referentiecheck maken deel uit van de selectieprocedure.
  • Een Nederlandse nationaliteit of een gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) is noodzakelijk. Dit is een vergunning die vreemdelingen van buiten de EU, Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland het recht geeft om in Nederland te verblijven en te werken voor een periode langer dan drie maanden. (Een vergunning is niet nodig voor werknemers uit landen van de Europese Economische Ruimte (EER) en uit Zwitserland. Voor deze landen geldt een vrij verkeer van werknemers).
  • Je bent bereid de eed of belofte af te leggen.

#LI-Hybrid

38 - 38 uren per week €3.750 ~ €5.400 salaris Niveau: Mbo - 4 Locatie: Huis Ter Heide Reageren vóór 01 augustus 2025

Je startsalaris is afhankelijk van je leeftijd, opleidingsniveau en ervaring. Naarmate je kennis en ervaring toenemen, groeit ook je salaris met je mee. Boven op je salaris ontvang je als militair bovendien verschillende structurele en incidentele toelages. In de vermelde salarissen op werkenbijdefensie.nl is de VEB-toelage al opgenomen. Meer info

1e Beheerder Communications IT Operations Center Ook interessant voor jou

Omschrijving

Wat ga je doen?

Werken bij het ministerie Defensie, maar niet als militair?

Als je kiest voor een baan bij Defensie, dan kies je voor maatschappelijk relevant werk. Je draagt echt iets bij aan een veilig Nederland. Naast 42.000 beroepsmilitairen en 7.000 reservisten werken er ook nog zo’n 24.000 burgers bij Defensie. Je gaat werken bij het Commando Materieel en IT (COMMIT). COMMIT zet zich in om collega’s in binnen- en buitenland zo goed mogelijk te ondersteunen: met het beste materieel, de beste voorraden en de beste ICT. Zo kunnen zij hun taken zo effectief en doelmatig mogelijk blijven uitvoeren.

Wat ga je doen?

Als 1e Beheerder ICT Coördinator Communications ICT ben je het primaire aanspreekpunt binnen de afdeling, zowel intern als extern, voor jouw specifieke aandachtsgebied. Binnen het ITOC-team fungeer je als mentor en coach voor collega beheerders ICT op technisch vlak.

Binnen ITOC coördineer je de technische overgang naar nieuwe of aangepaste IT-oplossingen, waarbij je de consequenties identificeert en indien nodig escaleert naar de Senior Product Specialist. Tevens ben je verantwoordelijk voor het opstellen van procedures en werkinstructies voor het efficiënt ondersteunen van complexe infrastructuur.

Je blijft op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in IT-producten en -diensten en geeft advies over hoe deze het beste kunnen worden geïmplementeerd.
Daarnaast ben je betrokken bij zowel 1e als 2e lijns incident- en changemanagement, waarbij de kwaliteit van de IT-dienstverlening altijd voorop staat. Met jouw diepgaande kennis en ervaring herken je trends en geef je door middel van een gedegen onderzoek en analyse van gegevens, een onderbouwd advies met als doel de IT-dienstverlening te optimaliseren. Daarnaast ben jij in staat om bij meervoudige complexe incidenten door gedegen onderzoek de oorzaak te achterhalen en dit daarna om te zetten in een gestandaardiseerde afhandeling.

Kortom, als Als 1e Beheerder ICT Communications binnen Defensie speel je een veelzijdige en cruciale rol in het beheren, verbeteren en coördineren van IT-oplossingen en draag je bij aan het succes van onze missies en projecten.

Een bijzondere baan, omdat:

  • je werkt in een werkomgeving die de levensader vormt voor alle gebruikers;
  • je door de aard van de werkzaamheden altijd op locatie bent om je werk uit te voeren en dus niet vanuit huis kunt werken.
Wie zoeken we

Wat vragen we?

Kennis/Opleidingseisen:

  • Je hebt een MBO-4 diploma in een aan ICT gerelateerd kennisgebied met HBO werk- en denkniveau;
  • Kennis van Nutanix, andere virtualisatie methoden;
  • ITIL v4 Foundation;
  • Je hebt theoretische en vaktechnische kennis van IT-netwerken, systemen en applicaties;
  • Je hebt kennis van ondersteunende processen in de IT, projectbesturingsmethoden en procesbeheer;
  • MD-900 (MCSA),MS-203 (Exchange);
  • CCNA is een pre;

Ervaringseisen:

  • Je hebt ervaring als Sr netwerk, systeem of applicatieeheerder ICT;
  • Je hebt ervaring met het werken met een werkzaamhedenregistratiesysteem;
  • Je hebt ervaring in het verzamelen en interpreteren van gegevens;
  • Je hebt kennis en ervaring op het gebied van diagnose en troubleshooting op het gebied van LAN- en WAN-componenten en het daarbij oplossen van complexe problemen;
  • Je hebt ervaring met gestructureerd testen;

Competenties:

  • Je bent in staat om door het verzamelen van informatie tot een juiste analyse te komen;
  • Je bent communicatief vaardig;
  • Je bent resultaat- en klantgericht;
  • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel en kunt goed samenwerken;
  • Je bent neemt initiatieven daar waar nodig;
  • Je werkt nauwkeurig en gestructureerd;

We zijn natuurlijk ook heel erg benieuwd naar jou als persoon! Voor deze functie zijn wij op zoek naar iemand met kennis van de IT-dienstverlening binnen (Defensie) organisaties, met kennis van de projectbesturingsmethodieken, kwaliteitszorg en security. Je hebt ervaring met het begeleiden en coachen van medewerkers en werkt graag samen in een team met verschillende disciplines.

Dit krijg je van ons

Salarisniveau schaal 9
Minimum salaris: €3.750 bruto per maand
Maximum salaris: €5.400 bruto per maand
Contractduur Tijdelijke aanstelling, met uitzicht op vast
Aantal uren per week 38
Plaats Huis Ter Heide, Utrecht

Overige arbeidsvoorwaarden

Defensie hecht sterk aan persoonlijke groei en kent goede studiefaciliteiten, hierdoor sta je nooit stil. Je krijgt alle ruimte om jezelf te ontwikkelen en door te groeien.

Bij Defensie bouw je elke maand 16,33% van het bruto salaris op in het Individueel Keuzebudget. Je kunt het gebruiken voor het kopen van extra verlofuren of voor fiscale doeleinden.
Naast een pensioenregeling bij het ABP ontvang je maandelijks een tegemoetkoming voor woon-werkverkeer of kun je onder gunstige voorwaarden kiezen voor een OV-abonnement met onbeperkt reizen door heel Nederland.

De organisatie Ministerie van Defensie

Defensie zet zich in voor de belangen, welvaart en vrijheid van Nederland. We zijn dagelijks actief in binnen- en buitenland. Onze wereldwijde inzet versterkt de internationale samenwerking en zorgt ervoor dat mensen zich in vrijheid kunnen ontplooien. Nu en in de toekomst.

Bij het ministerie van Defensie werken ongeveer 79 duizend mensen direct en indirect aan vrede en veiligheid. Het ministerie bestaat uit het Commando Materieel & IT (COMMIT), de Bestuursstaf (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO).

De afdeling COMMIT

Standplaats: Huis ter Heide

Je gaat werken in een dynamisch team waar diverse disciplines samenwerken aan ondersteuning van de hele krijgsmacht en haar partners. De werkzaamheden worden verricht binnen de sectie IT Operations Center (ITOC) van de afdeling IT Continuity Center (ITCC), organisatorisch ondergebracht binnen het Joint Informatievoorziening Commando (JIVC), vallend onder het Commando Materieel & IT (COMMIT).

Joint Informatievoorziening Commando (JIVC)
In een tijd van digitalisering is informatietechnologie (IT) voor Defensie van levensbelang en daardoor een absolute randvoorwaarde. De veiligheid en flexibiliteit van Defensiepersoneel in Nederland en in buitenlandse missiegebieden zijn hiervan afhankelijk. JIVC is het IT-bedrijf van Defensie en zorgt ervoor dat iedereen bij Defensie effectief kan samenwerken (burgers en militairen). In Nederland maar ook op missie. 24 uur per dag, 7 dagen per week.

IT-Continuity Center (ITCC)
Afdeling ITCC is voor de defensieonderdelen, op vredeslocaties en out-of-area ingezet, en een aantal klanten binnen de overheid het loket voor informatievoorzieningsbehoeften verzoeken om gebruikersondersteuning, het melden van verstoringen en het melden van security issues met betrekking tot de door JIVC geleverde diensten. Het ITCC bewaakt 7*24 uur de beschikbaarheid van de IT-diensten, de integriteit en exclusiviteit hiervan en monitort en mitigeert de cyberveiligheid van de defensienetwerken en 'systemen. Het ITCC speelt hiermee een cruciale rol in het garanderen van de bedrijfscontinuïteit van Defensie en haar ketenpartners.

IT Operations Center (ITOC)
Het ITOC draagt als geheel 7*24 zorg voor bediening, bewaking en instandhouding van hoog en laag gerubriceerde netwerken, militaire SATCOM-verbindingen, computersystemen en IT-diensten met als doel om de beschikbaarheid van de betreffende diensten volgens de afgesproken servicelevels te garanderen, zowel op vredeslocaties als daarbuiten. Door deze activiteiten levert het ITOC een cruciale bijdrage aan de business continuity van Defensie.

Het ITOC bestaat uit een Hoofd IT Operations Center die wordt bijgestaan door de Sr. Productspecialisten Laag en Hoog gerubriceerde Informatie; een Hoofd Operations die leidinggeeft aan de IT-Managers per aandachtgebied; verschillende teams per aandachtsgebied bestaande uit 1e Beheerders, Sr. Beheerders ICT, Beheerders ICT, Jr. Beheerders ICT, Medewerkers ICT en Operators SATCOM.

Visie
Het Commando Materieel & IT (COMMIT) ondersteunt de transitie naar een informatiegestuurde en technologisch hoogwaardige krijgsmacht met het beste materieel en de beste IT. Ons COMMITment is groot om de cruciale rol te versterken als strategisch partner van de Commandant der Strijdkrachten, van de operationele onderdelen en van internationale partners. COMMIT vergroot de impact van de ondersteuning door een integrale en innovatieve aanpak van materieel- en IT-projecten, (wapen)systeemmanagement en ketenlogistiek.

Wij investeren in de kwaliteit van onze mensen en de flexibiliteit en diversiteit van het personeelsbestand. De belangrijkste capaciteiten van COMMIT zijn de kennis en ervaring van ons personeel. Om de krijgsmacht sneller te voorzien van materieel en IT zetten wij naast technologische innovatie in op proces- en sociale innovatie op het gebied van projectvoering, inkoop en afstoting van defensiematerieel en personele en logistieke ondersteuning.

Het uitvoeren van innovatieve projecten vraagt om meer samenwerking met het bedrijfsleven, kennisinstituten en andere overheidsorganisaties en maatschappelijke instanties. Onder de vlag van C-COMMIT als National Armaments Director (NAD) ontwikkelen en versterken wij ook de internationale samenwerking op het gebied van materieel en IT (NAVO, EU, multinationaal en bilateraal).

Missie
COMMIT levert de krijgsmacht het beste materieel en de beste IT.

Extra
COMMIT is van iedereen en voor iedereen, we zijn ervan overtuigd dat we met een diverse en inclusieve organisatie onze taak, verbinding maken tussen willen en kunnen, het beste kunnen uitvoeren wanneer ons personeel een afspiegeling is van de maatschappij. Wij nodigen je daarom graag uit om te solliciteren op deze functie!

Bijzonderheden
  • Deze vacature is zowel in- als extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten de voorkeur. Als eerste zal de interne selectieronde gehouden worden.
  • Voor externe kandidaten geldt, afhankelijk van het kennis- en ervaringsniveau, een proeftermijn.
  • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectieprocedure.
  • Een veiligheidsonderzoek en referentiecheck maken deel uit van de selectieprocedure.
  • Een Nederlandse nationaliteit of een gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) is noodzakelijk. Dit is een vergunning die vreemdelingen van buiten de EU, Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland het recht geeft om in Nederland te verblijven en te werken voor een periode langer dan drie maanden. (Een vergunning is niet nodig voor werknemers uit landen van de Europese Economische Ruimte (EER) en uit Zwitserland. Voor deze landen geldt een vrij verkeer van werknemers).
  • Je bent bereid de eed of belofte af te leggen.

#LI-Hybrid

38 - 38 uren per week €3.750 ~ €5.400 salaris Niveau: Mbo - 4 Locatie: Huis Ter Heide Reageren vóór 01 augustus 2025

Je startsalaris is afhankelijk van je leeftijd, opleidingsniveau en ervaring. Naarmate je kennis en ervaring toenemen, groeit ook je salaris met je mee. Boven op je salaris ontvang je als militair bovendien verschillende structurele en incidentele toelages. In de vermelde salarissen op werkenbijdefensie.nl is de VEB-toelage al opgenomen. Meer info

1e Beheerder Communications IT Operations Center Wat ga je doen?

Werken bij het ministerie Defensie, maar niet als militair?

Als je kiest voor een baan bij Defensie, dan kies je voor maatschappelijk relevant werk. Je draagt echt iets bij aan een veilig Nederland. Naast 42.000 beroepsmilitairen en 7.000 reservisten werken er ook nog zo’n 24.000 burgers bij Defensie. Je gaat werken bij het Commando Materieel en IT (COMMIT). COMMIT zet zich in om collega’s in binnen- en buitenland zo goed mogelijk te ondersteunen: met het beste materieel, de beste voorraden en de beste ICT. Zo kunnen zij hun taken zo effectief en doelmatig mogelijk blijven uitvoeren.

Wat ga je doen?

Als 1e Beheerder ICT Coördinator Communications ICT ben je het primaire aanspreekpunt binnen de afdeling, zowel intern als extern, voor jouw specifieke aandachtsgebied. Binnen het ITOC-team fungeer je als mentor en coach voor collega beheerders ICT op technisch vlak.

Binnen ITOC coördineer je de technische overgang naar nieuwe of aangepaste IT-oplossingen, waarbij je de consequenties identificeert en indien nodig escaleert naar de Senior Product Specialist. Tevens ben je verantwoordelijk voor het opstellen van procedures en werkinstructies voor het efficiënt ondersteunen van complexe infrastructuur.

Je blijft op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in IT-producten en -diensten en geeft advies over hoe deze het beste kunnen worden geïmplementeerd.
Daarnaast ben je betrokken bij zowel 1e als 2e lijns incident- en changemanagement, waarbij de kwaliteit van de IT-dienstverlening altijd voorop staat. Met jouw diepgaande kennis en ervaring herken je trends en geef je door middel van een gedegen onderzoek en analyse van gegevens, een onderbouwd advies met als doel de IT-dienstverlening te optimaliseren. Daarnaast ben jij in staat om bij meervoudige complexe incidenten door gedegen onderzoek de oorzaak te achterhalen en dit daarna om te zetten in een gestandaardiseerde afhandeling.

Kortom, als Als 1e Beheerder ICT Communications binnen Defensie speel je een veelzijdige en cruciale rol in het beheren, verbeteren en coördineren van IT-oplossingen en draag je bij aan het succes van onze missies en projecten.

Een bijzondere baan, omdat:

  • je werkt in een werkomgeving die de levensader vormt voor alle gebruikers;
  • je door de aard van de werkzaamheden altijd op locatie bent om je werk uit te voeren en dus niet vanuit huis kunt werken.
Wie zoeken we

Wat vragen we?

Kennis/Opleidingseisen:

  • Je hebt een MBO-4 diploma in een aan ICT gerelateerd kennisgebied met HBO werk- en denkniveau;
  • Kennis van Nutanix, andere virtualisatie methoden;
  • ITIL v4 Foundation;
  • Je hebt theoretische en vaktechnische kennis van IT-netwerken, systemen en applicaties;
  • Je hebt kennis van ondersteunende processen in de IT, projectbesturingsmethoden en procesbeheer;
  • MD-900 (MCSA),MS-203 (Exchange);
  • CCNA is een pre;

Ervaringseisen:

  • Je hebt ervaring als Sr netwerk, systeem of applicatieeheerder ICT;
  • Je hebt ervaring met het werken met een werkzaamhedenregistratiesysteem;
  • Je hebt ervaring in het verzamelen en interpreteren van gegevens;
  • Je hebt kennis en ervaring op het gebied van diagnose en troubleshooting op het gebied van LAN- en WAN-componenten en het daarbij oplossen van complexe problemen;
  • Je hebt ervaring met gestructureerd testen;

Competenties:

  • Je bent in staat om door het verzamelen van informatie tot een juiste analyse te komen;
  • Je bent communicatief vaardig;
  • Je bent resultaat- en klantgericht;
  • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel en kunt goed samenwerken;
  • Je bent neemt initiatieven daar waar nodig;
  • Je werkt nauwkeurig en gestructureerd;

We zijn natuurlijk ook heel erg benieuwd naar jou als persoon! Voor deze functie zijn wij op zoek naar iemand met kennis van de IT-dienstverlening binnen (Defensie) organisaties, met kennis van de projectbesturingsmethodieken, kwaliteitszorg en security. Je hebt ervaring met het begeleiden en coachen van medewerkers en werkt graag samen in een team met verschillende disciplines.

Dit krijg je van ons Salarisniveau Minimum salaris: Maximum salaris: Contractduur Aantal uren per week Plaats schaal 9 €3.750 bruto per maand €5.400 bruto per maand Tijdelijke aanstelling, met uitzicht op vast 38 Huis Ter Heide, Utrecht Overige arbeidsvoorwaarden

Defensie hecht sterk aan persoonlijke groei en kent goede studiefaciliteiten, hierdoor sta je nooit stil. Je krijgt alle ruimte om jezelf te ontwikkelen en door te groeien.

Bij Defensie bouw je elke maand 16,33% van het bruto salaris op in het Individueel Keuzebudget. Je kunt het gebruiken voor het kopen van extra verlofuren of voor fiscale doeleinden.
Naast een pensioenregeling bij het ABP ontvang je maandelijks een tegemoetkoming voor woon-werkverkeer of kun je onder gunstige voorwaarden kiezen voor een OV-abonnement met onbeperkt reizen door heel Nederland.

De organisatie Ministerie van Defensie

Defensie zet zich in voor de belangen, welvaart en vrijheid van Nederland. We zijn dagelijks actief in binnen- en buitenland. Onze wereldwijde inzet versterkt de internationale samenwerking en zorgt ervoor dat mensen zich in vrijheid kunnen ontplooien. Nu en in de toekomst.

Bij het ministerie van Defensie werken ongeveer 79 duizend mensen direct en indirect aan vrede en veiligheid. Het ministerie bestaat uit het Commando Materieel & IT (COMMIT), de Bestuursstaf (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO).

De afdeling COMMIT

Standplaats: Huis ter Heide

Je gaat werken in een dynamisch team waar diverse disciplines samenwerken aan ondersteuning van de hele krijgsmacht en haar partners. De werkzaamheden worden verricht binnen de sectie IT Operations Center (ITOC) van de afdeling IT Continuity Center (ITCC), organisatorisch ondergebracht binnen het Joint Informatievoorziening Commando (JIVC), vallend onder het Commando Materieel & IT (COMMIT).

Joint Informatievoorziening Commando (JIVC)
In een tijd van digitalisering is informatietechnologie (IT) voor Defensie van levensbelang en daardoor een absolute randvoorwaarde. De veiligheid en flexibiliteit van Defensiepersoneel in Nederland en in buitenlandse missiegebieden zijn hiervan afhankelijk. JIVC is het IT-bedrijf van Defensie en zorgt ervoor dat iedereen bij Defensie effectief kan samenwerken (burgers en militairen). In Nederland maar ook op missie. 24 uur per dag, 7 dagen per week.

IT-Continuity Center (ITCC)
Afdeling ITCC is voor de defensieonderdelen, op vredeslocaties en out-of-area ingezet, en een aantal klanten binnen de overheid het loket voor informatievoorzieningsbehoeften verzoeken om gebruikersondersteuning, het melden van verstoringen en het melden van security issues met betrekking tot de door JIVC geleverde diensten. Het ITCC bewaakt 7*24 uur de beschikbaarheid van de IT-diensten, de integriteit en exclusiviteit hiervan en monitort en mitigeert de cyberveiligheid van de defensienetwerken en 'systemen. Het ITCC speelt hiermee een cruciale rol in het garanderen van de bedrijfscontinuïteit van Defensie en haar ketenpartners.

IT Operations Center (ITOC)
Het ITOC draagt als geheel 7*24 zorg voor bediening, bewaking en instandhouding van hoog en laag gerubriceerde netwerken, militaire SATCOM-verbindingen, computersystemen en IT-diensten met als doel om de beschikbaarheid van de betreffende diensten volgens de afgesproken servicelevels te garanderen, zowel op vredeslocaties als daarbuiten. Door deze activiteiten levert het ITOC een cruciale bijdrage aan de business continuity van Defensie.

Het ITOC bestaat uit een Hoofd IT Operations Center die wordt bijgestaan door de Sr. Productspecialisten Laag en Hoog gerubriceerde Informatie; een Hoofd Operations die leidinggeeft aan de IT-Managers per aandachtgebied; verschillende teams per aandachtsgebied bestaande uit 1e Beheerders, Sr. Beheerders ICT, Beheerders ICT, Jr. Beheerders ICT, Medewerkers ICT en Operators SATCOM.

Visie
Het Commando Materieel & IT (COMMIT) ondersteunt de transitie naar een informatiegestuurde en technologisch hoogwaardige krijgsmacht met het beste materieel en de beste IT. Ons COMMITment is groot om de cruciale rol te versterken als strategisch partner van de Commandant der Strijdkrachten, van de operationele onderdelen en van internationale partners. COMMIT vergroot de impact van de ondersteuning door een integrale en innovatieve aanpak van materieel- en IT-projecten, (wapen)systeemmanagement en ketenlogistiek.

Wij investeren in de kwaliteit van onze mensen en de flexibiliteit en diversiteit van het personeelsbestand. De belangrijkste capaciteiten van COMMIT zijn de kennis en ervaring van ons personeel. Om de krijgsmacht sneller te voorzien van materieel en IT zetten wij naast technologische innovatie in op proces- en sociale innovatie op het gebied van projectvoering, inkoop en afstoting van defensiematerieel en personele en logistieke ondersteuning.

Het uitvoeren van innovatieve projecten vraagt om meer samenwerking met het bedrijfsleven, kennisinstituten en andere overheidsorganisaties en maatschappelijke instanties. Onder de vlag van C-COMMIT als National Armaments Director (NAD) ontwikkelen en versterken wij ook de internationale samenwerking op het gebied van materieel en IT (NAVO, EU, multinationaal en bilateraal).

Missie
COMMIT levert de krijgsmacht het beste materieel en de beste IT.

Extra
COMMIT is van iedereen en voor iedereen, we zijn ervan overtuigd dat we met een diverse en inclusieve organisatie onze taak, verbinding maken tussen willen en kunnen, het beste kunnen uitvoeren wanneer ons personeel een afspiegeling is van de maatschappij. Wij nodigen je daarom graag uit om te solliciteren op deze functie!

Bijzonderheden
  • Deze vacature is zowel in- als extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten de voorkeur. Als eerste zal de interne selectieronde gehouden worden.
  • Voor externe kandidaten geldt, afhankelijk van het kennis- en ervaringsniveau, een proeftermijn.
  • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectieprocedure.
  • Een veiligheidsonderzoek en referentiecheck maken deel uit van de selectieprocedure.
  • Een Nederlandse nationaliteit of een gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) is noodzakelijk. Dit is een vergunning die vreemdelingen van buiten de EU, Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland het recht geeft om in Nederland te verblijven en te werken voor een periode langer dan drie maanden. (Een vergunning is niet nodig voor werknemers uit landen van de Europese Economische Ruimte (EER) en uit Zwitserland. Voor deze landen geldt een vrij verkeer van werknemers).
  • Je bent bereid de eed of belofte af te leggen.

#LI-Hybrid

38 - 38 uren per week €3.750 ~ €5.400 salaris Niveau: Mbo - 4 Locatie: Huis Ter Heide Reageren vóór 01 augustus 2025

Je startsalaris is afhankelijk van je leeftijd, opleidingsniveau en ervaring. Naarmate je kennis en ervaring toenemen, groeit ook je salaris met je mee. Boven op je salaris ontvang je als militair bovendien verschillende structurele en incidentele toelages. In de vermelde salarissen op werkenbijdefensie.nl is de VEB-toelage al opgenomen. Meer info

1e Beheerder Communications IT Operations Center Ook interessant voor jou
Solliciteer direct