91.853 vacatures

8 jun 2026

Informatieanalist Dienstverlening

Branche Openbaar bestuur
Dienstverband Uitzenden en detacheren
Uren Zie onder
Locatie Den Haag,
's-Gravenhage
Salarisindicaties 0-5.000
Opleidingsniveau Zie onder
Organisatie Flexintens
Contactpersoon Koen Blommestein
0267620525

Informatie

Voor de VNG is FlexIntens op zoek naar een Informatieanalist Dienstverlening voor 36 uur per week. De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via ‘samen organiseren' en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren. VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten: • Werken als één overheid, met leden en partners, aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op sociaal, fysiek en veiligheidsdomein; • Verbeteren van de dienstverlening; • Een efficiënte en wendbare organisatie; • Anticiperen op de toekomst. Over Team Dienstverlening Het team Dienstverlening ondersteunt vanuit VNG Realisatie gemeenten om kennis en uitvoeringskracht op het gebied van klantgedreven dienstverlening te bundelen. Met praktijkoplossingen, informatie en inspiratie, analyses en standaardisering bieden wij gemeenten handvatten om hun klantgerichtheid verder te verbeteren. Zodat gemeentelijke dienstverlening herkenbaar, effectief en efficiënt is voor inwoners en ondernemers. Het Team Dienstverlening is onderdeel van het basisteam Ondersteuning generieke gemeentelijke dienstverlening en informatievoorziening. De andere teams binnen VNG Realisatie zijn Team Digitalisering en uitvoerbaarheid overheidsbreed, Team Implementatie- en uitvoeringsondersteuning domeinen en Team Collectieve diensten gemeenten. De werkpakketten van de informatie analist vallen binnen de architectuur die beheert wordt door Kennis Centrum Architectuur.(KCA). Binnen deze opdracht zal veelvuldig afstemming zijn met KCA. De informatie modellen van de MijnServices vallen binnen de door KCA beheerde Doelarchitectuur Platform Dienstverlening. Omschrijving van opdracht

Omnichannel heeft als doel gemeenten voor te bereiden op een basisniveau van digitale dienstverlening, met de mogelijkheid om door te groeien naar een hoger niveau van uitvoering. De focus ligt op het ontwikkelen van naadloze, gebruikersvriendelijke digitale kanalen die proactief en transparant zijn. Uitgebreidere informatie is te vinden op www.vng.nl/omnichannel

Dit project richt zich op het versterken van proactieve en transparante overheidsdiensten. Binnen Omnichannel zijn inmiddels onderstaande Services ontwikkeld

  • MijnZaken is een Track & trace-service waar inwoners en medewerkers aanvragen kunnen volgen.
    • Voor inwoners: biedt transparantie en efficiëntie door real-time statusinformatie aan te bieden over een product of dienst.
    • Voor de gemeente: efficiëntere werkprocessen, minder tijd kwijt aan onnodig contact en statusvragen en dus meer tijd voor kwalitatief persoonlijk contact, een hogere waardering van je dienstverlening.
  • MijnBerichten biedt de mogelijkheid om informatieve berichten of meldingen te versturen aan inwoners. Bijvoorbeeld over een taak die nog uitgevoerd moet worden of over een genomen besluit. Dit werkt hetzelfde als de Berichtenbox van MijnOverheid.
  • Notificatieservice is een service die ervoor zorgt dat inwoners een notificatie ontvangen als er een nieuw bericht of een nieuwe taak voor ze klaarstaat. Ook ontvangt de inwoner een notificatie als er contact is geweest tussen de inwoner en gemeente. Met deze service integreert u de vereisten van de Wet modernisering bestuurlijk elektronisch verkeer (Wmebv).
  • MijnTaken stelt inwoners in staat direct zelf zaken te regelen bij de gemeente. Deze service laat acties zien die nog door een inwoner of een medewerker moeten worden uitgevoerd. Inwoners kunnen hier bijvoorbeeld extra gegevens aanleveren voor een lopende zaak of een betaling doen.
  • MijnContactmomenten geeft een overzicht van contactmomenten tussen gemeenten en inwoner.
  • MijnProfiel service biedt de mogelijkheid om onder andere persoonlijke voorkeuren voor contact met overheidsorganisaties te beheren. Denk bijvoorbeeld aan kanaalvoorkeuren van de inwoner: willen ze digitaal of per brief op de hoogte worden gehouden van lopende zaken bij de gemeente?
  • MijnProducten biedt de inwoner een overzicht van aangevraagde producten en diensten bij de overheidsorganisatie. Hierin verschijnt bijvoorbeeld zijn vergunning, zodra deze is goedgekeurd. Deze service is dit jaar in ontwikkeling.
Omschrijving van de opdracht

Als Informatieanalist/modelleur speel je een cruciale rol in de verbetering van de digitale dienstverlening voor gemeenten binnen het Dienstverleningsdomein. Je start binnen Omnichannel bij het project Digitaal Dossier Overheidsbrede Dienstverlening en draagt ook bij aan het lopende project MijnServices. Deze projecten richten zich op proactieve en transparante overheidsdiensten.

Omnichannel heeft als doel gemeenten voor te bereiden op een basisniveau van digitale dienstverlening, met de mogelijkheid om door te groeien naar een hoger niveau van uitvoering. De focus ligt op het ontwikkelen van naadloze, gebruikersvriendelijke digitale kanalen die proactief en transparant zijn.

In jouw rol als informatieanalist ben je mede-verantwoordelijk voor de ontwerpen en documentatie van de informatiemodellen onderliggend aan de generieke digitale services die worden gebruikt voor de interactie tussen de overheid en burgers of ondernemers. Je werkt nauw samen met een team van diverse specialisten, waaronder het NL Design System (NLDS) kernteam, UX-designers, architecten, privacy- en securityexperts, en leveranciers.

Daarnaast draag je bij aan de borging van MijnServices op gemeentelijk niveau en is ons doel bij te dragen aan de landelijke Overheidsbrede Interactie Services met als bovenliggend doel de ontwikkeling van een uniforme en consistente gebruikerservaring voor gemeentelijke digitale diensten binnen de NL Design System architectuur. Jouw werk draagt bij aan de adoptie van de MijnServices door leveranciers, omdat de gedocumenteerde basis robuuster, completer en leesbaarder is.

Goede informatieanalyse en informatiemodellering is de basis van alle dienstverlening. Zonder duidelijk conceptueel informatiemodel, geen duidelijk logisch informatiemodel, geen gestandaardiseerde API's, geen standaard Services en ook geen één overheidsbeleving.

Wij bieden je de kans om deel uit te maken van een dynamisch team waarin je samenwerkt met collega's van VNG Realisatie, het NL Design System kernteam en gemeentelijke leveranciers. Je draagt bij aan de ontwikkeling van innovatieve en schaalbare softwarecomponenten (templates en patronen) die breed toepasbaar zijn binnen gemeenten met als doel ook door Rijksoverheden en Uitvoeringsorganisaties geadopteerd te worden.

Meer weten over het programma? Bekijk de details op www.vng.nl/mijnservices

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden
  • Uitwerken van de informatie objecten van de bestaande MijnServices uit het Logisch Informatiemodel van onze Entreprise Architect
  • Aanleveren van de informatiemodellen aan het Gemeentelijke GegevensModel, zodat deze daarin opgenomen kunnen worden
  • Analyse van bestaande bronnen ten behoeve van de nieuw te modelleren concepten voor het Dossier (wordt aangeleverd vanuit het project, deelnemende gemeenten en leveranciers)
  • Opstellen van het informatie object en bijbehorende attribuutsoorten van MijnDossier
  • Organiseren, plannen en faciliteren workshops om feedback op te halen over de uitgewerkte informatiemodellen
  • Deelname aan een werkgroep van developers, architecten en specialisten van de VNG, G4, Dimpact, OWC afstemming t.b.v. het ophalen van feedback en teruggeven van voortgang
  • Deelname aan fieldlabs Common Ground en Omnichannel Concrete werkzaamheden als informatieanalist/modelleur
  • Analyseren en begrijpen van de business behoefte en deze vertalen naar informatiemodellen
  • Uitwerken van de informatie objecten en attribuutsoorten van bestaande MijnServices
  • Uitwerken van de informatie objecten en attribuutsoorten van nieuwe MijnServices
  • Het onderhouden van de opgestelde informatie modellen voor de MijnServices gedurende de looptijd van het project
  • Zorgdragen voor een goede overdracht van de informatiemodellen naar de beheerorganisatie van VNG Realisatie
  • Samenwerken met andere informatieanalisten/modelleurs om te zorgen dat de informatiemodellen op elkaar aansluiten
  • Communicatie van gerelateerde concepten en uitwerkingen naar diverse stakeholders
  • Vastleggen van de informatie objecten en attribuusoorten in de applicatie Sparx Enterprise Architect conform de Metamodel voor Informatiemodellering (MIM) standaard.
Resultaat van de opdracht

Goed gedocumenteerde conceptuele en logische informatiemodellen die gemeenten enleveranciers voorzien van een stabiele en schaalbare basis voor de realisatie van de MijnServices (huidige en geplande).

Omschrijving

Voor de VNG is FlexIntens op zoek naar een Informatieanalist Dienstverlening voor 36 uur per week. De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via ‘samen organiseren' en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren. VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten: • Werken als één overheid, met leden en partners, aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op sociaal, fysiek en veiligheidsdomein; • Verbeteren van de dienstverlening; • Een efficiënte en wendbare organisatie; • Anticiperen op de toekomst. Over Team Dienstverlening Het team Dienstverlening ondersteunt vanuit VNG Realisatie gemeenten om kennis en uitvoeringskracht op het gebied van klantgedreven dienstverlening te bundelen. Met praktijkoplossingen, informatie en inspiratie, analyses en standaardisering bieden wij gemeenten handvatten om hun klantgerichtheid verder te verbeteren. Zodat gemeentelijke dienstverlening herkenbaar, effectief en efficiënt is voor inwoners en ondernemers. Het Team Dienstverlening is onderdeel van het basisteam Ondersteuning generieke gemeentelijke dienstverlening en informatievoorziening. De andere teams binnen VNG Realisatie zijn Team Digitalisering en uitvoerbaarheid overheidsbreed, Team Implementatie- en uitvoeringsondersteuning domeinen en Team Collectieve diensten gemeenten. De werkpakketten van de informatie analist vallen binnen de architectuur die beheert wordt door Kennis Centrum Architectuur.(KCA). Binnen deze opdracht zal veelvuldig afstemming zijn met KCA. De informatie modellen van de MijnServices vallen binnen de door KCA beheerde Doelarchitectuur Platform Dienstverlening. Omschrijving van opdracht

Omnichannel heeft als doel gemeenten voor te bereiden op een basisniveau van digitale dienstverlening, met de mogelijkheid om door te groeien naar een hoger niveau van uitvoering. De focus ligt op het ontwikkelen van naadloze, gebruikersvriendelijke digitale kanalen die proactief en transparant zijn. Uitgebreidere informatie is te vinden op www.vng.nl/omnichannel

Dit project richt zich op het versterken van proactieve en transparante overheidsdiensten. Binnen Omnichannel zijn inmiddels onderstaande Services ontwikkeld

  • MijnZaken is een Track & trace-service waar inwoners en medewerkers aanvragen kunnen volgen.
    • Voor inwoners: biedt transparantie en efficiëntie door real-time statusinformatie aan te bieden over een product of dienst.
    • Voor de gemeente: efficiëntere werkprocessen, minder tijd kwijt aan onnodig contact en statusvragen en dus meer tijd voor kwalitatief persoonlijk contact, een hogere waardering van je dienstverlening.
  • MijnBerichten biedt de mogelijkheid om informatieve berichten of meldingen te versturen aan inwoners. Bijvoorbeeld over een taak die nog uitgevoerd moet worden of over een genomen besluit. Dit werkt hetzelfde als de Berichtenbox van MijnOverheid.
  • Notificatieservice is een service die ervoor zorgt dat inwoners een notificatie ontvangen als er een nieuw bericht of een nieuwe taak voor ze klaarstaat. Ook ontvangt de inwoner een notificatie als er contact is geweest tussen de inwoner en gemeente. Met deze service integreert u de vereisten van de Wet modernisering bestuurlijk elektronisch verkeer (Wmebv).
  • MijnTaken stelt inwoners in staat direct zelf zaken te regelen bij de gemeente. Deze service laat acties zien die nog door een inwoner of een medewerker moeten worden uitgevoerd. Inwoners kunnen hier bijvoorbeeld extra gegevens aanleveren voor een lopende zaak of een betaling doen.
  • MijnContactmomenten geeft een overzicht van contactmomenten tussen gemeenten en inwoner.
  • MijnProfiel service biedt de mogelijkheid om onder andere persoonlijke voorkeuren voor contact met overheidsorganisaties te beheren. Denk bijvoorbeeld aan kanaalvoorkeuren van de inwoner: willen ze digitaal of per brief op de hoogte worden gehouden van lopende zaken bij de gemeente?
  • MijnProducten biedt de inwoner een overzicht van aangevraagde producten en diensten bij de overheidsorganisatie. Hierin verschijnt bijvoorbeeld zijn vergunning, zodra deze is goedgekeurd. Deze service is dit jaar in ontwikkeling.
Omschrijving van de opdracht

Als Informatieanalist/modelleur speel je een cruciale rol in de verbetering van de digitale dienstverlening voor gemeenten binnen het Dienstverleningsdomein. Je start binnen Omnichannel bij het project Digitaal Dossier Overheidsbrede Dienstverlening en draagt ook bij aan het lopende project MijnServices. Deze projecten richten zich op proactieve en transparante overheidsdiensten.

Omnichannel heeft als doel gemeenten voor te bereiden op een basisniveau van digitale dienstverlening, met de mogelijkheid om door te groeien naar een hoger niveau van uitvoering. De focus ligt op het ontwikkelen van naadloze, gebruikersvriendelijke digitale kanalen die proactief en transparant zijn.

In jouw rol als informatieanalist ben je mede-verantwoordelijk voor de ontwerpen en documentatie van de informatiemodellen onderliggend aan de generieke digitale services die worden gebruikt voor de interactie tussen de overheid en burgers of ondernemers. Je werkt nauw samen met een team van diverse specialisten, waaronder het NL Design System (NLDS) kernteam, UX-designers, architecten, privacy- en securityexperts, en leveranciers.

Daarnaast draag je bij aan de borging van MijnServices op gemeentelijk niveau en is ons doel bij te dragen aan de landelijke Overheidsbrede Interactie Services met als bovenliggend doel de ontwikkeling van een uniforme en consistente gebruikerservaring voor gemeentelijke digitale diensten binnen de NL Design System architectuur. Jouw werk draagt bij aan de adoptie van de MijnServices door leveranciers, omdat de gedocumenteerde basis robuuster, completer en leesbaarder is.

Goede informatieanalyse en informatiemodellering is de basis van alle dienstverlening. Zonder duidelijk conceptueel informatiemodel, geen duidelijk logisch informatiemodel, geen gestandaardiseerde API's, geen standaard Services en ook geen één overheidsbeleving.

Wij bieden je de kans om deel uit te maken van een dynamisch team waarin je samenwerkt met collega's van VNG Realisatie, het NL Design System kernteam en gemeentelijke leveranciers. Je draagt bij aan de ontwikkeling van innovatieve en schaalbare softwarecomponenten (templates en patronen) die breed toepasbaar zijn binnen gemeenten met als doel ook door Rijksoverheden en Uitvoeringsorganisaties geadopteerd te worden.

Meer weten over het programma? Bekijk de details op www.vng.nl/mijnservices

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden
  • Uitwerken van de informatie objecten van de bestaande MijnServices uit het Logisch Informatiemodel van onze Entreprise Architect
  • Aanleveren van de informatiemodellen aan het Gemeentelijke GegevensModel, zodat deze daarin opgenomen kunnen worden
  • Analyse van bestaande bronnen ten behoeve van de nieuw te modelleren concepten voor het Dossier (wordt aangeleverd vanuit het project, deelnemende gemeenten en leveranciers)
  • Opstellen van het informatie object en bijbehorende attribuutsoorten van MijnDossier
  • Organiseren, plannen en faciliteren workshops om feedback op te halen over de uitgewerkte informatiemodellen
  • Deelname aan een werkgroep van developers, architecten en specialisten van de VNG, G4, Dimpact, OWC afstemming t.b.v. het ophalen van feedback en teruggeven van voortgang
  • Deelname aan fieldlabs Common Ground en Omnichannel Concrete werkzaamheden als informatieanalist/modelleur
  • Analyseren en begrijpen van de business behoefte en deze vertalen naar informatiemodellen
  • Uitwerken van de informatie objecten en attribuutsoorten van bestaande MijnServices
  • Uitwerken van de informatie objecten en attribuutsoorten van nieuwe MijnServices
  • Het onderhouden van de opgestelde informatie modellen voor de MijnServices gedurende de looptijd van het project
  • Zorgdragen voor een goede overdracht van de informatiemodellen naar de beheerorganisatie van VNG Realisatie
  • Samenwerken met andere informatieanalisten/modelleurs om te zorgen dat de informatiemodellen op elkaar aansluiten
  • Communicatie van gerelateerde concepten en uitwerkingen naar diverse stakeholders
  • Vastleggen van de informatie objecten en attribuusoorten in de applicatie Sparx Enterprise Architect conform de Metamodel voor Informatiemodellering (MIM) standaard.
Resultaat van de opdracht

Goed gedocumenteerde conceptuele en logische informatiemodellen die gemeenten enleveranciers voorzien van een stabiele en schaalbare basis voor de realisatie van de MijnServices (huidige en geplande).

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  • Het ingediende cv en eventueel de aangeleverde motivatiebrief moet aantonen dat aangeboden kandidaat minimaal beschikt over onderstaande eisen
  • Minimaal afgeronde hbo-opleiding in Informatica, Business Information Management
  • Information Science of vergelijkbaar
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als informatieanalist, informatiemodelleur of vergelijkbare functie
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met het opstellen en beheren van conceptuele en/of logische informatiemodellen
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen of in opdracht van gemeenten of andere publieke organisaties
  • In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp'ers. Mocht je als zzp'er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.
  • Wensen:

  • punten Ervaring met modellering volgens MIM-standaard.. 0 tot 1 jaar aantoonbare werkervaring= 0 punten 1 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring= 10 punten 3 tot 5 jaar aantoonbare werkervaring= 20 punten 5 jaar of meer aantoonbare werkervaring= 30 punten 30 punten Werkervaring met Sparx Enterprise Architect voor het opstellen en documenteren van informatiemodellen. Aantoonbaar in cv. 0 tot 1 jaar aantoonbare werkervaring= 0 punten 1 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring= 10 punten 3 tot 5 jaar aantoonbare werkervaring= 20 punten 5 jaar of meer aantoonbare werkervaring= 30 punten 30 punten Ervaring met informatiemodellen of gegevensmodellen binnen de gemeentelijke of publieke sector (bijv. RSGB, RGBZ, GGM of vergelijkbaar) Aantoonbaar in cv en/of referentieprojecten
  • Solliciteer direct